Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
Światowy sukces naszej zapaśniczki!!!

Podopieczna Adama Ćwika jest pierwszą zawodniczką, która wywalczyła tytuł V-ce Mistrzyni Świata dla dąbrowskich zapasów. Do tej pory zawodniczki stawały trzykrotnie na podium mistrzostw Europy. Teraz dąbrowski klub może pochwalić się również medalem mistrzostw świata. Zapaśniczka wystartowała w kategorii wagowej do 58 kilogramów. Już w pierwszych walkach turnieju dąbrowianka pokazała bardzo dobre przygotowanie do zawodów.

  

Pierwszą walkę wygrała, kładąc swoją kanadyjską rywalkę na łopatki. Kolejny pojedynek był bardzo zacięty. Jowita walczyła z reprezentantką gospodarzy Turczynką. W tym pojedynku dąbrowianka dostarczyła kibicom wielu emocji. W czasie walki prowadzenie zawodniczek zmieniało się, ale to Jowita ostatecznie, pokazując swój mocny charakter, pokonała rywalkę zdobywając kolejne punkty w turnieju. Następną walkę Jowita stoczyła z Rosjanką, która w tym pojedynku okazała się mocniejsza. Decydujący o podziale medali pojedynek zawodniczka Centrum Sportu i Rekreacji wygrała, pokonując reprezentantkę Estonii przewagą techniczną 10:0. Po tej walce już wszystko było jasne, srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata trafił dla reprezentantki Polski.

 

Serdecznie gratulujemy zawodniczce i trenerowi, życzymy dalszych sukcesów i kolejnych światowych tytułów!!!16 października 2016
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl