Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
3 medale dla dąbrowskich zapaśniczek!

Medal dla naszych zapaśniczek!

Trzy medale przywiozły dąbrowskie zapaśniczki z Pucharu Polski Seniorek który odbyły się w dniach 24 i 25 lutego 2017 roku w Rudniku.


Do niezwykle udanych może zaliczyć swój udział w zawodach Magdalena Finowska, która startując w kategorii do 60 kilogramów, wywalczyła srebrny medal. Magda wygrała trzy kolejne pojedynki z Kamilą Pyżewską ze Świecia, Martą Mechocką z Teresina i Marią Juhaczową ze Słowacji. W walce o złoty medal dąbrowianka uległa Katarzynie Michalak z Warszawy. 
 
Jowita Wrzesień nasza Akademicka V-ce Mistrzyni Świata, wystartowała w wadze do 58 kilogramów. Niestety pomimo wywalczonego medalu brązowego, Jowita nie może tego występu zaliczyć do udanych, zawodniczka jechała na zawody z nastawieniem na złoto i każde miejsce poza najwyższym miejscem podium jest jej porażką.
 
Trzecią z medalistek z Dąbrowy Górniczej została Paulina Kozon. Niespełna osiemnastoletnia zawodniczka wystartowała w wadze do 75 kilogramów. Paulina może mówić o dużym sukcesie. Pierwszy start w grupie seniorskiej okazał się niezwykle udany dla tej zawodniczki. Wygrała pierwszy pojedynki z Saeed Ali Hadiga z Gdańska kładąc swoją rywalką na łopatki. W półfinale dąbrowianka uległa Annie Wawrzyckiej z Chełma. Walka o brązowy medal z  Małgorzatą Mierzwą z Chęcin dostarczyła kibicom bardzo dużo emocji. Po pierwszej rundzie Paulina przegrywała już 8:1, ale gdy po przerwie wyszła na matę, zaczęła odrabiać straty. Uwierzyła że tą walkę może jeszcze rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwsza akcja przyniosła Paulinie 4 punkty a po wznowieniu kolejny rzut i przy wyniku 9:8 dąbrowianka położyła swoją rywalkę na plecy.
 
Gratulujemy sukcesów!

Zdjęcia znajdziecie tutaj:  www.facebook.com/CSiR-Zapasy-D%C4%85browa-G%C3%B3rnicza-262178347551243/

Więcej m.in. o damskiej sekcji zapaśniczej w CSiR Dąbrowa Górnicza  pod opieką trenera Adama Ćwika znajdziecie na stronie internetowej www.zapasydg.pl


 27 lutego 2017
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl