Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
3 medale dla dąbrowskich zapaśniczek!

Medal dla naszych zapaśniczek!

Trzy medale przywiozły dąbrowskie zapaśniczki z Pucharu Polski Seniorek który odbyły się w dniach 24 i 25 lutego 2017 roku w Rudniku.

Do niezwykle udanych może zaliczyć swój udział w zawodach Magdalena Finowska, która startując w kategorii do 60 kilogramów, wywalczyła srebrny medal. Magda wygrała trzy kolejne pojedynki z Kamilą Pyżewską ze Świecia, Martą Mechocką z Teresina i Marią Juhaczową ze Słowacji. W walce o złoty medal dąbrowianka uległa Katarzynie Michalak z Warszawy.

Jowita Wrzesień nasza Akademicka V-ce Mistrzyni Świata, wystartowała w wadze do 58 kilogramów. Niestety pomimo wywalczonego medalu brązowego, Jowita nie może tego występu zaliczyć do udanych, zawodniczka jechała na zawody z nastawieniem na złoto i każde miejsce poza najwyższym miejscem podium jest jej porażką.

Trzecią z medalistek z Dąbrowy Górniczej została Paulina Kozon. Niespełna osiemnastoletnia zawodniczka wystartowała w wadze do 75 kilogramów. Paulina może mówić o dużym sukcesie. Pierwszy start w grupie seniorskiej okazał się niezwykle udany dla tej zawodniczki. Wygrała pierwszy pojedynki z Saeed Ali Hadiga z Gdańska kładąc swoją rywalką na łopatki. W półfinale dąbrowianka uległa Annie Wawrzyckiej z Chełma. Walka o brązowy medal z  Małgorzatą Mierzwą z Chęcin dostarczyła kibicom bardzo dużo emocji. Po pierwszej rundzie Paulina przegrywała już 8:1, ale gdy po przerwie wyszła na matę, zaczęła odrabiać straty. Uwierzyła że tą walkę może jeszcze rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwsza akcja przyniosła Paulinie 4 punkty a po wznowieniu kolejny rzut i przy wyniku 9:8 dąbrowianka położyła swoją rywalkę na plecy.