Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ZŁOTA SZTAFETAZłota sztafeta MOS CSiR Dąbrowa Górnicza

W dniach 4-6 sierpnia w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce – Mistrzostwa Polski U 18.


Po długim i żmudnym okresie przygotowań, walcząc z licznymi kontuzjami lekkoatleci dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, uczniowie Liceum Sportowego dotarli do finiszu swoich zmagań.


W Warszawie walczyli z najlepszymi z całej Polski o swoje rekordy życiowe i jak najlepsze lokaty. W wymarzony sposób zakończyło się to dla damskiej sztafety
4 x 100 m w składzie Anna Wychorska, Natalia Ogórowska, Monika Kiepura
i Justyna Sitek. Poprawiając swoją życiówkę sztafeta wpadła na metę pozostawiając resztę rywalek za swoimi plecami. Z wynikiem 48,33 dziewczyny sięgnęły po złoty medal.


W konkurencjach indywidualnych Monika Kiepura na 100 m ppł poprawiła swój rekord życiowy (14,14), a w finale zajęła wysokie 5 miejsce. Justyna Sitek na 100 m wyrównała swoją życiówkę 12,15 co dało jej 6 lokatę. W biegu na 400 ppł Agata Batko uplasowała się na 8 miejscu również ze swoim nowym rekordem życiowym 64,67. Z kontuzją przegrała Karolina Skibińska, pewna kandydatka do finału w biegu na 800 m. Przerwa w treningu na półtora tygodnia przed mistrzostwami pogrzebała wszystkie szanse Karoliny o walkę o medal. Walcząc ze swoją niedyspozycją
i bólem stawu skokowego dobiegła do mety kwalifikując się do finału B, w którym już nie dała rady dobiec do mety. Patryk Piekarczyk w eliminacjach skoku w dal trzykrotnie przekroczył belkę przekreślając swoje szanse na dobry występ. Następna szansa za rok.


Gratulacje dla zawodników, zawodniczek  i trenerów za bardzo dobre występy
na Mistrzostwach Polski. Dąbrowa Górnicza silną lekkoatletyką stoi!

 10 sierpnia 2017
01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl