Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Aktualności
ROLKI, ROWERY I SŁONECZNA POGODA CZYLI II DĘBOWY MARATON ROLKOWO-ROWEROWY

Tłumy miłośników aktywnego wypoczynku przybyły w sobotni poranek na Pogorię III. Do sportowej rywalizacji i sprawdzenia swoich możliwości zachęcił uczestników II Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy. We wspólnej zabawie udział wzięło 392 uczestników. To znaczniej więcej osób niż w ubiegłorocznej edycji. Wśród zainteresowanych nie zabrakło  najmłodszych 16 letnich zawodników jak również uczestników powyżej 60 roku życia. Bez względu na wiek każdy bawił się znakomicie o czym świadczą pozytywne oceny naszych uczestników: ,,To był profesjonalnie przygotowany rajd, szybka i miła  obsługa w biurze zawodów. Tak samo było na starcie i mecie”
O godzinie 11:00 jako pierwsi wystartowali rolkarze. Na stracie przy mostku po prawej stronie plaży miejskiej stawiło się 94 zawodników. Wśród nich znalazło się 38 kobiet i 56 mężczyzn. Każdy z nich musiał pokonać  dystans 5,5 km wokół Pogorii III. Metę jako pierwszy przekroczył  Sikora Sławomir  z imponującym wynikiem  9:22 min. Z pewnością do sukcesu przyczyniła się także publiczność, która zachęcała uczestników do walki. Podobnie podczas wyścigu rowerzystów nie obyło się bez gromkich braw. Za przemierzenie 27 kilometrowej trasy wokół jeziora Pogoria III, Parku Zielona i Pogoria IV, 298 zawodników otrzymało  zasłużone uznanie zgromadzonych osób.  Bezwarunkowym zwycięzcą Maratonu Rowerowego został Mateusz Grabis, któremu udało się pokonać bezbłędnie cały odcinek w 43 minuty i 18 sekund.
Wspólnie, sportowo spędzony czas urozmaicały zgromadzonej publiczności przygotowane przez organizatorów  liczne atrakcje m.in. pokazy rolkowe. W tym samym czasie czekała  na miłośników czworonogów nie lada niespodzianka. Na plaży miejskiej odbywały się Mistrzostwa Psów Ratowniczych. Publiczność miała niepowtarzalną okazję do zapoznania się z zasadami bezpiecznej pomocy ludziom. Maraton nie był  jednak tylko okazją do zabawy, czy sportowej rywalizacji . W tym roku organizatorzy apelowali do wszystkich obecnych osób o oddanie krwi  z grupy AB Rh- dla Pauliny Jop-Wdowczyk, która cierpi na ostrą białaczkę szpikową.
Podczas gdy jedni korzystali z atrakcji Maratonu, czy też oddawali krew dla Pauliny, organizatorzy skrupulatnie i na bieżąco przyglądali się wynikom w poszczególnych klasyfikacjach. Jednak największą satysfakcję przyniosło im rozdanie nagród wśród których znalazły się . m.in. kupony na zakupy, plecaki, ochraniacze, czy kaski.
Równie zadowoleni byli rodzice dzieci biorących udział w imprezie towarzyszącej, czyli Wyścigu Skrzata. Tam także dopisali zarówno mali sportowcy jak i dzielnie kibicujące im rodziny. Do udziału we wspólnej zabawie przystąpiły 144 osoby. Zarówno w zawodach rolkowych jak i rowerowych dzieci  i młodzież została podzielona na poszczególne kategorie. Rowerzyści przemierzali zróżnicowany dystans w zależności od kategorii wiekowej. Dla przedszkolaków było to 1 okrążenie wokół Centrum Sportów Letnich i Wodnych. Klasy I-III  pokonywały 2 okrążenia, klasy IV-VI zmierzały się z 3 kółkami, a gimnazjaliści jechali wokół Pogorii III. Wszystkie zarejestrowane ,,skrzaty” z uśmiechem na twarzy przekroczyły metę wyścigu. W nagrodę zwycięzcy otrzymali hulajnogi, deskorolki, a także bilety do Nemo.
Na zakończenie imprezy każdy uczestnik wziął udział w specjalnie przygotowanym losowaniu.  Wybrani  szczęśliwcy otrzymali atrakcyjne niespodzianki m.in. kaski, głośniki, czy rolki. Zdobycie ich nie było jednak takie proste. Zawodnik z wylosowanym numerem musiał odpowiedzieć na pytania zawarte w przygotowanym quizie. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi  stał się szczęśliwym posiadaczem  cennych nagród. Po tak emocjonującym dniu zawodnicy z pewnością na długo zapamiętają ekscytujące sportowe wrażenia z dzisiejszego dnia. Organizacja świetna. Super zabawa. Maraton na szóstkę! - ocenia Patryk Kosoń z Dąbrowy Górniczej, który już teraz zapowiedział swój udział w III edycji Maratonu za rok. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za tak liczny udział w dniu dzisiejszym!. ( A. Król )

Organizatorzy przepraszają za pomyłkę w klasyfikacji generalnej. III miejsce zajęła drużyna GG w składzie Marek Mazur oraz Damian Bartoszek. Nagrody dla zwycięzców niezwłocznie wyślemy pocztą.

Wyniki zdobywców podium można pobrać w pliku PDF na dole strony.

Kompletna lista wyników :

1. DRUŻYNY

2. ROLKI

3. ROWERY

 17 września 2011
NA ROLKACH I NA ROWERACH
zobacz całą galerię

II DĘBOWY MARATON ROLKOWO-ROWEROWY CZYLI ZDOBYWCY PODIUM
zobacz całą galerię

11 listopada 2017

RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Już 11 listopada 2017 r. , promując aktywny tryb życia i wychodząc naprzeciw historii, zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» RODZINNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 11/11/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl