Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / Półmaraton
WYNIKI X PÓŁMARATONU DĄBROWSKIEGO ARCELORMITTAL POLAND

Za nami jubileuszowa X edycja Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland, który odbył się w niedzielę 9 kwietnia.

Pierwsza edycja biegu zgromadziła na starcie 341 zawodników, w tym 22 Dąbrowian, a dziesiąta już 1367, w tym 508 mieszkańców Miasta.
Zwyciężyli Kenijczycy, Helen Mzembi z czasem 01:15:42 ustanowiła nowy rekord trasy. Wśród mężczyzn rekordu nie było, a Dominic Mailu pobiegł w czasie 01:05:25, najlepszym od pięciu lat. Rekord trasy z 2012 roku należy do Węgra Totha Laszlo 01:04:14. Walkę z kenijskimi zawodnikami podjął Adam Czerwiński, który zajął czwarte miejsce w kategorii Open, a pierwsze wśród Polaków. Pierwszą Polką i najlepszą Dąbrowianką na mecie była znana w środowisku biegaczy, Dalia Delewska. Wśród Dąbrowian zwyciężył Piotr Stolarz. Najmłodszą zawodniczką na trasie była 18-letnia Karolina Zielonka z Dąbrowy Górniczej, a najstarszy zawodnik wśród biegaczy, osiemdziesięcioletni Tadeusz Gąszczak z Gliwic przekroczył metę z czasem 02:13:29.
W kategorii Nordic Walking, w której do pokonania było 5 km - z Pogorii III przed Halę Widowiskowo-Sportową „Centrum”, wystartowały 172 osoby. Zwyciężyli: Dorota Bagińska ze Sławkowa i Bogdan Cyrus ze Strzebinia. Wśród Dąbrowian najszybsi byli: Henryka Baruch i Robert Żuchowicz.


Dąbrowski Półmaraton jest dużym wydarzeniem sportowym w Dąbrowie Górniczej i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Śląska. „Ten bieg już od pierwszej swojej edycji uważany był – i słusznie – za półmaraton wyjątkowo udany. Przygotowywany z olbrzymią pasją i rzetelnością od pierwszej edycji był i jest kochany przez uczestników. Dość powiedzieć, że w czasach, gdy biegi odnotowują spadki frekwencji, Półmaraton Dąbrowski w dwóch ostatnich latach zanotował przeszło dwudziestoprocentowe wzrosty ilości uczestników!” – czytamy na portalu dla biegaczy Maratony Polskie.
Wśród wielu pozytywnych komentarzy, znaleźć możemy: ”…bardzo bardzo mocno dziękuję za wspaniałą organizację zawodów. Jestem pod wrażeniem tak udanej i cudownej imprezy. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie. Za rok wracamy!”– Justyna Dyrda i Mirosław Kopeć z Krakowa; „Obsługa, kibice, trasa i generalnie organizacja biegu - SUPER! Brawo Dąbrowa” - Izabella z Czeladzi.


Półmaratonowi towarzyszy cieszący się niezwykłą popularnością, Bieg Skrzata. Impreza dla najmłodszych zaplanowana na 8 kwietnia w parku Hallera ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne została odwołana. Wkrótce zostanie ustalony nowy termin imprezy o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej www.csir.pl i portalu miejskim www.dabrowa-gornicza.pl, a także na Facebooku.


Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Półmaratonu za piękne emocje i wspaniałą atmosferę podczas jubileuszowej edycji!
Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie podczas organizacji wszystkich edycji Półmaratonów, pacemakerom, wolontariuszom oraz uczniom dąbrowskich szkół za Punkty Kibica, obsłudze i mediom.
Szczególne podziękowania dla Mieszkańców za zaangażowanie
i wsparcie na trasie biegu, za wyrozumiałość oraz Urzędowi Miejskiemu w Dąbrowie Górniczej za wszelkiego rodzaju pomoc.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza.

Patronat medialny - Radio Eska Śląsk i portal Maratony Polskie.

Relacja Radia Eska Śląsk: youtu.be/P7bkgc7XSY4

Przedstawiamy wyniki X Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland: sts-timing.pl/event/x-polmaraton-dabrowski/

Poniżej w pliku PDF.10 kwietnia 2017


Do najbliższego półmaratonu zostało:

wyniki

rejestracja

regulamin

partnerzy

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl