Strona csir.pl wykorzystuje technologię cookies – krótkie pliki tekstowe będą przechowywane na komputerze internautów odwiedzających naszą stronę internetową.
Funkcja umożliwia zidentyfikowanie powracających użytkowników i pomaga lepiej dopasować prezentowane treści w przeglądarkach internetowych.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Znajdujesz się na: Strona główna / MOS
Sekcje Sportowe MOS
Pływanie

Sekcja pływacka rozwija się w Dąbrowie Górniczej od roku 1999, w swej działalności może pochwalić się wieloma sukcesami na arenach naszego kraju, jak i po za nimi.

Niewątpliwym sukcesem jest fakt przywożenia medali z Mistrzostw Polski w każdym sezonie, świadczy to o właściwej pracy od poziomu nauki pływania do osiągania najwyższych laurów wśród Seniorów.
Wychowaliśmy wielu Mistrzów Polski w kategorii Juniorów: Paweł Bucki, Magdalena Fijałkowska, Anna Nizioł, Patryk Nitoń, Łukasz Chmiel, Filip Bujoczek, Paweł Jankowski, Filip Krogulski, Karolina Kobuszewska oraz Bartosz Katolik.
Medale pozostałych kolorów zdobywali dla nas również: Patryk Religa, Angelika Gałuszka, Ilona Makuch, Katarzyna Szlufcik, Kamil Samul, Emilia Pałczyk, Magdalena Czapla, Katarzyna Misiórska, Magdalena Michalik, Julia Dratwińska, Dawid Hejnowski, Dawid Falis, Ada Buraczyńska, Iga Kujawińska.

Wyniki 2016
Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich w pływaniu; 04-06.03.2016 Gorzów Wielkopolski:

  • I m. Kamil Sacha – 200m stylem zmiennym
  • I m. Kamil Sacha – 400m stylem zmiennym
  • I m. Oliwia Wiśniewska – 200m stylem grzbietowym
  • II m. Oliwia Wiśniewska – 50m stylem grzbietowym
  • II m. Oliwia Wiśniewska – 100m stylem  grzbietowym
  • V m. sztafeta 4x200m (Nicol Kabańska, Zuzanna Gazda, Julia Skórka, Oliwia Wiśniewska)

Grand Prix – Puchar Polski w pływaniu 16-17.04.2016 Opole

  • III m. Wiktoria Garula – 100m stylem grzbietowym
  • V m. Wiktoria Garula – 200 m  stylem grzbietowym
  • I m. Oliwia Wiśniewska – 200m stylem dowolnym
  • I m. Oliwia Wiśniewska – 400m stylem dowolnym
  • I m. Oliwia Wiśniewska – 100m stylem grzbietowym
  • I m. Oliwia Wiśniewska – 200m stylem grzbietowym
  • I m. Sacha Kamil – 200m stylem zmiennym
  • I m. Sacha Kamil -  400m stylem zmiennym
  • III m. Sacha Kamil – 100m stylem klasycznym
  • II m. Jakub Walczysko – 200m stylem zmiennym
  • V m. Jakub Walczysko – 400m stylem zmiennym
  • IV m. Kacper Borkowski – 200m stylem motylkowym


Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat; 08-10.07.2016 Olsztyn

  • IV m. Wiktoria Garula – 400m stylem zmiennym


Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat; 15-17.07.2016 Ostrowiec Świętokrzyski

  • V m. Kacper Borkowski – 200m stylem motylkowym


Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat; 15-17.07.2016 Lublin

  • I m. Oliwia Wiśniewska – 200m stylem grzbietowym
  • III m. Oliwia Wiśniewska – 200m stylem zmiennym
  • IV m. Wiśniewska Oliwia – 100m stylem grzbietowym

Zawodnicy sekcji pływanie uczestniczą również w zawodach rangi wojewódzkiej jak ligi klubów śląskich,  mistrzostwach śląska gdzie zdobywają liczne medale i pobijają własne rekordy życiowe.

Wyniki 2017:

  • Puchar Silesia – zawody pływackie; 03-05.02.2017 Katowice
  • III m. Milena Pogoń; 400m stylem dowolnym
  • IV m. Milena Pogoń; 200m stylem dowolnym
  • IV m. Natalia Strzemińska; 100m stylem dowolnym
  • V m. Natalia Strzemińska; 100m stylem grzbietowym
  • X m. Wiktoria Garula; 200m stylem dowolnym
  • VIII m. Mikołaj Ścieżka; 100m stylem grzbietowym
  • VIII m. Mikołaj Ścieżka; 50m stylem grzbietowym
  • III m. Kamil Sacha; 100m stylem dowolnym
  • VI m. Kamil Sacha; 50m stylem klasycznym
  • V m. Dominika Bura; 400m stylem dowolnym
  • VII m. Dominika Bura; 100m stylem motylkowym
  • VII m. Dominik Karpiel; 400m stylem dowolnym
  • VII m. Dominik Karpiel; 200m stylem dowolnym
  • VII m. Julia Skórka; 100m stylem grzbietowym
  • II m. Kamila Jeżowska; 50m stylem grzbietowym
  • III m. Kamila Jeżowska; 100m stylem grzbietowym
  • IV m. Kamila Jeżowska; 100m stylem zmiennym

Liga Klubów Śląskich rocznik 2003, 2002, 2001 i starsi w pływaniu; 15.02.2017 Gliwice

  • III m. Dembowska Weronika; 200m stylem grzbietowym
  • VII m. Dembowska Weronika; 100m stylem zmiennym
  • IV m. Strzemińska Natalia; 200m stylem grzbietowym
  • VII m. Strzemińska Natalia; 50m stylem dowolnym
  • VII m. Pogoń Milena; 200m stylem grzbietowym
  • VII m. Orłowska Agata; 50m stylem klasycznym
  • III m. sztafeta 4x100m stylem zmiennym dziewcząt
  • I m. Garula Wiktoria; 200m stylem dowolnym
  • I m. Garula Wiktoria; 100m stylem zmiennym
  • VIII m. Ścieżka Mikołaj; 100m stylem zmiennym
  • I m. Wiśniewska Oliwia; 200m stylem grzbietowym
  • II m. Wiśniewska Oliwia; 100m stylem zmiennym
  • I m. Ostrowska Kamila; 200m stylem motylkowym
  • VI m. Ostrowska Kamila; 50m stylem klasycznym
  • II m. Bury Dominika; 200m stylem motylkowym
  • VI m. Sacha Kamil; 100m stylem zmiennym
  • VI m. Sacha Kamil; 200m stylem grzbietowym
  • II m. Powroźnik Konrad; 100m stylem zmiennym
  • II m. Powroźnik Konrad; 200m stylem motylkowym
  • I m. Furman Łukasz; 200m stylem grzbietowym
  • II m. Furman Łukasz; 50m stylem dowolnym
  • I m. Droś Patryk; 50m stylem klasycznym
  • II m. Jeżowska Kamila; 200M stylem grzbietowym
  • III m. Walczysko Jakub; 200m stylem grzbietowym
  • I m. sztafeta 4x50m mix zmiennym
  • II m. sztafeta 4x100m stylem zmiennym kobiet
  • I m. sztafeta 4x100m stylem zmiennym mężczyzn


Obecnie szkolenie sportowe odbywa się głównie na pływalni Zespołu Szkół Sportowych ul. Chopina 34 pod okiem wysoko wykwalifikowanej Kadry:

Mariusz Waliczek - trener koordynator, tel. kontaktowy  606-448-210 

Artur Kieljan, tel. kontaktowy   501-087-132

Grzegorz Hofman, tel. kontaktowy   501-671-860

Zajęcia w wodzie odbywają się dwa razy dziennie:

Rano, w godz. od 06.00 do 07.00
Po południu, od 14.00 do 17.30
Oczywiście spotykamy się również w sobotę od 7.00 do 9.00

Zajęcia sportowe prowadzone są również na basenie Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka” wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek, godz. 15.00 – 17.30

Wtorek, godz. 15.00 – 17.30

Środa, godz. 15.00 – 17.30

Piątek, godz. 15.30 – 17.30

Sobota, godz. 08.00 – 11.00

Zajęcia prowadzi Ewa Hofman, tel. kontaktowy  502-065-865

 

Nauka pływania prowadzona jest w następujących placówkach oświatowych:

Zespół Szkół nr 4 (Łęknice)

Trener prowadzący zajęcia:

Anna Podsiadło, tel. kontaktowy  502-715-441

Poniedziałek, godz. 15.00 – 17.30

Środa, godz. 16.00 – 1.30 

 

Zespół Szkół nr 3 (ul. Morcinka)

Trener prowdzący zajęcia:

Aleksandra Czylok-Bielińska, tel. kontaktowy  512-097-288

Poniedziałek , godz. 16.15 – 17.15

Wtorek, godz. 16.15 – 18.15

Środa, godz. 16.15 – 17.15

Czwartek, godz. 16.15- 18.15

Piątek, godz. 13.40 – 15.40

Trener prowdzący zajęcia:

Paweł Bucki, tel. kontaktowy  512-097-288

Poniedziałek, godz. 14.40 – 16.40

Wtorek, godz. 14.40 – 16.40

Środa, godz. 16.15 – 17.15

Czwartek, godz. 13.50- 17.15

Piątek , godz. 13.50 – 15.20

Sobota, godz. 9.00- 11.00

Szkoła Podstawowa nr 5 (Strzemieszyce)

Trener prowadzący zajęcia :

Marcin Kwiecień, tel. kontaktowy  507-100-027

Poniedziałek, godz. 14.45 – 16.45

Wtorek, godz. 14.45 – 15.45

Środa, godz. 14.40 – 15.40

Czwartek, godz. 14.45 – 15.45

Szkoła Podstawowa nr 5 (Strzemieszyce)

Trener prowadzący zajęcia:

Robert Szprych, tel. kontaktowy  513 016-635

Poniedziałek, godz. 15.30 – 17.30

Wtorek, godz. 15.30 – 17.30

Środa, godz. 16.00 – 17.00

 



25 marca 2011
MOS CSIR - SEKCJA PŁYWACKA




zobacz całą galerię

01 września 2017

ROLKI NOCĄ

ROLKI NOCĄ Wyjątkowy, nocny przejazd rolkarzy trasą wokół jeziora Pogoria III już 1 września 2017 r.

czytaj więcej
03 września 2017

POGORIA OPEN WATER

Zawody pływackie odbędą się dnia 3 września 2017 r. na jeziorze Pogorii III. Start i meta zawodów – plaża miejska (ul. Malinowe Górki).

czytaj więcej

Kalendarz imprez
» ROLKI NOCĄ 01/09/17» POGORIA OPEN WATER 03/09/17» Pogoria Duathlon Dąbrowa... 09/09/17
zobacz kalendarz imprez

Centrum Sportu i Rekreacji - 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. M. Konopnickiej 29, tel./fax 32 261-20-10, e-mail: csir@csir.pl, sport@csir.pl