Deklaracja dostępności serwisu www.csir.pl
Centrum Sportu i Rekreacji w DG zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do
strony internetowej Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.
Data publikacji strony internetowej: 12-10-2017. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-02-28.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,
- Brak jest gdzieniegdzie opisów alternatywnych dla zdjęć i grafik znalezionych w serwisie. Dokładamy wszelkich starań by wszyscy redaktorzy byli przeszkoleni w zakresie prawidłowego dodawania treści. Część obrazów nie posiadających alternatywnych treści pełni rolę jedynie dekoracyjną,
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- Niektóre filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- Treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- Wersję kontrastową,
- Możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
- Strona posiada możliwość odczytania przez program dla osoby z niepełnosprawnością wzroku. Informacje publikowane na stornie są możliwe do odnalezienie i odczytania za pomocą klawiatury. Wyjątkiem są elementy, które zwyczajowo nie mogą być wykonane klawiaturą (np. rysunek odręczny),
- Strona jest dostępna w przeglądarkach i na urządzeniach z włączoną obsługą CSS,
- Stronę da się znacząco powiększyć narzędziami przeglądarki i z poziomu strony. Powiększona strona nie gubi treści
- Wszystkie tytuły strony i podstrony są unikalne
- Wszystkie odnośniki na stronie internetowej są unikalne
- Zmiana rozmiaru strony
- Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
Firefox, Chrome, Internet Explorer:
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok
Opera:
[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok
[-] aby pomniejszyć widok
W górnej części strony znajdują się pomocne opcje: „Klawisze dostępności” i „Wersja kontrastowa”.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-12. Data ostatniej aktualizacji: 2024-02-28. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Huptyś , m.huptys@csir.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 261 20 10 wew.133. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Inne dane kontaktowe do Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej – https://csir.pl/kontakt/
Dostępność architektoniczna:
BAZA BIWAKOWO – CAMPINGOWO – REKREACYJNA EUROCAMPING
Baza Biwakowo – Campingowo – Rekreacyjna „Eurocamping” w Dąbrowie Górniczej – Błędowie ul. Żołnierska 130 jest obiektem hotelarskim z nadaną przez Marszałka Województwa Śląskiego kategorią ** (dwóch gwiazdek).
Posiada 8 domków ( 6-cio osobowych ) całorocznych z pełnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym wraz z wyposażeniem, co daje łącznie 48 miejsc noclegowych. W każdym domku istnieje możliwość zorganizowania jednej dostawki ( 56 miejsc noclegowych) oraz 1 domek w którym jest recepcja Eurocampingu. Trzy domki przystosowane są do pobytu osób niepełnosprawnych.
Recepcja Eurocampigu również przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.
Na terenie posesji Eurocampingu znajdują się 4 stanowiska dla przyczep campingowych, parking, pole namiotowe, budynek sanitariatów oraz letni aneks kuchenny. Jest też pawilon grillowy i boisko do siatkówki
- Dojazd do Eurocampingu
W odległości 450 m od wejścia głównego znajduje się przystanek ZTM Błędów Szkoła linii 606 obsługiwany przez pojazdy niskopodłogowe
- Dostępność wejścia
– Domek recepcji znajduje się przy głównym wejście na teren obiektu.
W domku recepcji jest 1 wejście, dostępne całą dobę, do którego prowadzi z ulicy pochylnia dla wózków. Drzwi otwierają się na zewnątrz. Przy drzwiach jest dzwonek. Pracownicy recepcji posiadają również podgląd dzięki kamerom monitoringu. Domek recepcji przystosowany jest do obsługi osób poruszających się na wózkach.-Trzy domki campingowe przystosowane są do pobytu osób niepełnosprawnych.
Z poziomu terenu do drzwi wejściowych otwierających się na zewnątrz prowadzi wybrukowany podjazd umożliwiający samodzielny wjazd wózkiem do środka domku.
We wnętrz domku na parterze znajduje się: część sypialna, aneks kuchenny z meblami i podstawowymi urządzeniami AGD oraz toaleta i prysznic przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na parterze przy łóżku zamontowany jest przycisk, który daje sygnał dźwiękowy w domku recepcji. Oznacza on prośbę o pomoc.
- Pracownicy udzielający pomocy
Osobami oddelegowanymi do pomocy osobom niepełnosprawnym jest pracownik recepcji będący na zmianie, który udziela informacji i pomocy
- Obsługa osób słabo słyszących/ niesłyszących i osób niewidomych
– Brak jest możliwości obsługi osób niesłyszących w języku migowym. Na obiekcie nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabo słyszących/niesłyszących.
– Brak również możliwości obsługi osób niewidomych. Na terenie obiekt brak oznaczeń w języku Braille’a, brak też urządzeń i innych środków technicznych wydających komunikaty głosowe.
– Na teren obiektu i do wszystkich budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Dostępność parkingu
Na terenie obiektu znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
- Dostępność toalet
Na terenie obiektu są 4 węzły sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych ( po 1 w każdym z 3 domków campingowych i 1 w budynku sanitariatów).
CENTRUM SPORTÓW LETNICH I WODNYCH PRZY ZBIORNIKU POGORIA III
- Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:
– Dla petentów dostępne jest jedno wejście – na poziomie terenu, od strony boiska, drzwi otwierane są na zewnątrz, na drzwiach widnieje napis „Obsługa obiektu”. Punkt informacyjny znajduje się na wprost drzwi wejściowych, niepełnosprawni na wózkach mają bezpośredni kontakt z obsługą. W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.
- Dostępność korytarzy, schodów, wind:
– W budynku nie ma wind, osoby niepełnosprawne na wózkach zostają obsłużeni w punkcie informacyjnym. W sytuacji, gdyby była potrzeba wezwania służb mundurowych przebywających w budynku, pracownik obsługi jest zobowiązany wezwać osobę kompetentną. Toaleta dla niepełnosprawnych znajduje się w osobnym budynku, usytuowanym w odległości ok. 20m od budynku głównego. Kabina jest w pełni dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych:
– Na terenie budynku nie ma pochylni. Osoby niepełnosprawne wszelkie sprawy zgłaszają w punkcie informacyjnym. W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Dostępność zapewniona jest poprzez wsparcie obsługi obiektu, punktu informacyjnego znajdującego się przy wejściu głównym, tel. 509 407 660.
- Informacje o miejscu parkingowym i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych:
– Na parkingu głównym wyznaczona 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– W budynku nie ma takich oznaczeń.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– W budynku i na terenie administrowanym przez CSiR nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego
SIEDZIBA FIRMY PRZY ul. KONOPNICKIEJ 29
- Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
– Do budynku prowadzą dwa wejścia: jedno wejście od strony ul. Konopnickiej oraz jedno wejście od strony parkingu od strony boiska sportowego. Oba wejścia dostępne są poprzez schody.
– W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.
- Dostępność korytarzy, chodów i wind.
– Budynek posiada dwie kondygnacje. Po wejściu do budynku dostępne są korytarze na poziomie parteru. Dostęp do drugiej kondygnacji możliwy jest poprzez schody. Budynek nie posiada wind. Toalety zwykłe dostępne są na poziomie parteru oraz drugiej kondygnacji. Szatnie wyposażone w toalety dostępne są z poziomu parteru. Budynek wyposażony jest w oświetlenie awaryjne kierujące do wyjścia na zewnątrz.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
– Na terenie obiektu nie ma barier utrudniających dostęp do boiska trawiastego oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią. Do części widowni boiska dostęp zapewniony jest przez pochylnię. Nie zastosowano rozwiązań w postaci informacji głosowych lub pętli indukcyjnych. Dostępne jest wsparcie pracowników obiektu.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– Obiekt posiada standardowe miejsca parkingowe. Nie wyznaczono miejsc dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– Obiekt dostępny jest bez ograniczeń dla osób z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego na miejscu jak i online.
- Informacje dotyczące dojazdu.
– Przy budynku zlokalizowany jest przystanek autobusowy.
- Inne informacje.
– Planowana jest przebudowa budynku, w tym dostosowanie obiektu do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
HALA WIDOWISKOWO – SPORTOWA CENTRUM
- Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli– Udostępnionych jest pięć wejść od strony parkingu górnego , (drzwi otwierają się na zewnątrz) , oraz wejście od recepcji.- Wejścia główne udostępnione są w dniach oraz godzinach organizowanych imprez.- W Hali znajduje się winda dostosowana dla osób niepełnosprawnych .
- Dostępność parkingu
– Hala Sportowa posiada parking, który mieści się od strony wejścia głównego; dostępne są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
- Dostępność toalet
– W Hali znajdują się cztery toalety dla osób niepełnosprawnych: dwie na poziomie ( -1) , jedna na poziomie ( 0), jedna na poziomie (1).
- Pomoc dla interesantów
– Pracownicy Hali oraz (pracownicy ochrony w dniu imprezy) udzielają wszelkiej pomocy zgodnie z możliwościami.
– Hala nie posiada możliwości udzielenia pomocy osobom słabosłyszących/niesłyszących w języku migowym.
Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona
- Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Dla klientów dostępne jest 1 wejście:
od ulicy Letniej (główne) – na poziomie terenu, drzwi otwierane na zewnątrz, niepełnosprawni na wózkach korzystają z wejścia do budynku administracyjnego znajduje się od strony wewnętrznej obiektu, od strony boisk( pierwsze wejście od ulicy ze względu na schody jest niedostępne dla osób poruszających się na wózkach) . W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.
- Dostępność korytarzy, schodów i wind.
Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia na parterze. Na zewnątrz budynku administracyjnego znajdują się dwie toalety dla niepełnosprawnych, podobnie jak dla wszystkich odwiedzających obiekt.
- Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
– Na obiekcie nie zastosowano pochylni dla wózków.
– W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych dodatkowo na parkingu przed obiektem również znajduje się miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Brak
HALA SPORTOWA UL. SWOBODNA 46
- Opis obiektu oraz realizacja zajęć sportowych.
Obiekt sportowy z salą gimnastyczną, zasadniczo przeznaczony jest dla zorganizowanych grup sportowych na zajęcia sportowe z zakresu: piłki siatkowej, koszykowej, halowej piłki nożnej, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona oraz dodatkowo na zajęcia szkółki bokserskiej. Obiekt posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zapewnia fachową obsługę od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 22:00.
- Dostępność wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli:
– Dla klientów dostępne jest 1-no wejście znajdujące się od ulicy Swobodnej 46, znajduje się ono na poziomie terenu czyli a poziome „zero”. W budynku istnieje również drugie wyjście, spełniające funkcję stricte ewakuacyjną. Niepełnosprawni na wózkach korzystają z betonowego podjazdu w celu dostania się do budynku hali sportowej.
– W budynku nie funkcjonują klasyczne obszary kontroli, natomiast zasadniczą funkcję kontrolną sprawują pracownicy, zatrudnieni na obiekcie hali sportowej.
- Opis przepustowości korytarzy oraz dostępności do pomieszczeń obiektu hali sportowej.
Dostępność oraz przepustowość korytarzy dla wszystkich użytkowników hali sportowej jest swobodna i nieutrudniona, dotyczy to również osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Schody prowadzące do salki bokserskiej są przeznaczone tylko dla osób sprawnych, zgodnie ze statusem i profilem tych zajęć sportowych. Dla wszystkich użytkowników hali sportowej, a w tym i również dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich są dostępne wszystkie korytarze oraz pomieszczenia, łącznie ze wszystkimi szatniami, sanitariatami oraz salą gimnastyczną, które mieszczą się na parterze budynku. Wszystkie drzwi w budynku hali sportowej mają odpowiednią szerokość, zapewniającą swobodny dostęp do pomieszczeń, również dla osób niepełnosprawnych, a w tym i dla osób a wózkach inwalidzkich.
- Opis dostosowań wejścia do budynku oraz pozyskania informacji:
– Niepełnosprawni na wózkach korzystają z betonowego podjazdu w celu dostania się do budynku hali sportowej.
– Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (opis pomieszczeń) oraz głosowy poprzez pomoc ze strony pracowników hali sportowej oraz opiekunów zajęć sportowych.
– W budynku nie zastosowano specjalistycznych urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących, a sama dostępność w tym zakresie, zapewniona jest poprzez wsparcie ze strony pracowników hali sportowej, a przede wszystkim ze strony opiekunów zajęć sportowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Obszerny parking o nawierzchni asfaltowej, przynależny do obiektu hali sportowej, bez problemu i z naddatkiem pozwala zapewnić miejsca parkingowe na samochody dla wszystkich zainteresowanych osób, realizujących zajęcia sportowe a obiekcie hali sportowej w danym czasie.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, a samej informacji w tym zakresie udzielają pracownicy hali sportowej.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego dla osób niesłyszących lub niedosłyszących powinna być zapewniona przez organizatora oraz opiekuna sportowych zajęć grupowych.
- Dodatkowe informacje.
Zajęcia sportowe na wskazanym obiekcie i we wskazanym zakresie, są realizowane przez zorganizowane grupy sportowe na zasadzie podpisanej umowy wynajmu hali sportowej, stąd również, określone obowiązki opieki oraz komunikacji z użytkownikami przedmiotowej hali sportowej, a w tym również z osobami niepełnosprawnymi, zawarte są w regulaminie wynajmu obiektu i powinny być zapewnione oraz realizowane przez organizatorów oraz opiekunów zajęć, a w tym, m.in. przez trenerów, nauczycieli, instruktorów itd. Natomiast, zarządca obiektu hali sportowej zadbał o kwestie techniczne obiektu oraz likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, a w tym i dla osób na wózkach inwalidzkich. Obiekt hali sportowej posiada przestronny parking na samochody wszystkich uczestników zajęć sportowych. Główne wejście do budynku posiada betonowy podjazd, ułatwiający dostęp dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szeroki korytarz oraz odpowiednia szerokość drzwi wejściowych i wszystkich drzwi wewnętrznych w budynku – zapewnia swobodny dostęp do wszystkich jego pomieszczeń. Obiekt hali sportowej posiada odpowiednią filtrację pomieszczeń oraz jest odpowiednio doświetlony światłem naturalnym oraz odpowiednim oświetleniem energii elektrycznej.
KORTY TENISOWE ul .1000-lecia 21
do obiektu prowadzą ciągi piesze ,wejście niedostępne dla osób z niepełnosprawnością
- Opis dostosowań :
– platforma : brak
– pochylnia : brak
– toaleta dostosowana : brak
– pętla indukcyjna : brak
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– Obiekt posiada standardowe miejsca parkingowe. Nie wyznaczono miejsc dla osób niepełnosprawnych.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– Obiekt dostępny jest bez ograniczeń dla osób z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego na miejscu jak i online.
BOISKO WIELOFUNKCYJNE ul. Legionów Polskich
do obiektu prowadza ciągi piesze , furtka przy bramie głównej umożliwia dostępność dla osób z niepełnosprawnością , boczne furtki od strony osiedla: brak dostępności dla osób z niepełnosprawnością
- Opis dostosowań :
– platforma : brak
– pochylnia : brak
– toaleta dostosowana : brak
– pętla indukcyjna : brak
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– obiekt nie posiada parkingu
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– Obiekt dostępny jest bez ograniczeń dla osób z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego na miejscu jak i online.
Zespół Rekreacyjno-Sportowy ul. Storczyków
do obiektu prowadzą schody : brak dostępności dla osób z niepełnosprawnością
- Opis dostosowań :
– platforma : brak
– pochylnia : brak
– toaleta dostosowana : brak
– pętla indukcyjna : brak
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– Obiekt nie posiada parkingu
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– Obiekt dostępny jest bez ograniczeń dla osób z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego na miejscu jak i online.
PLAŻA KOMUNALNA PRZY POGORIA I
do plaży prowadzą dukty leśne , brak dostępności dla osób niepełnosprawnych , na utwardzonym placu przed wejściem na plaże znajduje się toaleta przenośna dla osób niepełnosprawnych, brak pochylni i platformy
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
– Obiekt nie posiada parkingu
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
– Obiekt dostępny jest bez ograniczeń dla osób z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego na miejscu jak i online.
Stadion Sportowy przy ul. Konopnickiej 29
Boiska sportowe trawiaste oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią
Opis dostępności wejścia na boisko:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może wejść na teren stadionu.
– Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Inne informacje.
- Dojazd do obiektu:
– autobusem MZGK: do przystanku-Konopnickiej ,
– samochodem
Budynek administracyjno – szatniowy przy ul. Konopnickiej 29
Opis dostępności wejścia do budynku:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: brak możliwości wejścia samodzielnie z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
– W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
– Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może bez przeszkód wejść do budynku administracyjno-szatniowego.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące podczas pobytu w obiekcie nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Stadion Sportowy Strzemieszyce
Boiska sportowe trawiaste oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią
Opis dostępności wejścia na boisko:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
– Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może wejść na teren stadionu.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Inne informacje.
- Dojazd do obiektu:
– autobusem MZGK,
– samochodem
Budynek administracyjno – szatniowy przy ul. Konopnickiej 29
Opis dostępności wejścia do budynku:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: brak możliwości wejścia samodzielnie z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
– W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
– Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może bez przeszkód wejść do budynku administracyjno-szatniowego.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące podczas pobytu w obiekcie nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Stadion Sportowy Ząbkowice
Boiska sportowe trawiaste 2szt.
Opis dostępności wejścia na boisko:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
– Brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
– Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może wejść na teren stadionu.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Inne informacje.
- Dojazd do obiektu:
– autobusem KZK GOP
– samochodem
Budynek administracyjno – szatniowy przy Al. Zwycięstwa 29
Opis dostępności wejścia do budynku:
- Wejście znajduje się na poziomie 1: brak możliwości wejścia samodzielnie z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Brak.
– W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
– Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może bez przeszkód wejść do budynku administracyjno-szatniowego.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
– Osoby niesłyszące podczas pobytu w obiekcie nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
Boiska wielofunkcyjne typu Orlik (boisko do koszykówki tartanowe i boisko ze sztuczną nawierzchnia do piłki nożnej) wraz z zapleczem sanitarnym.
Opis dostępności wejścia na Orlik oraz do pomieszczeń sanitarnych:
- Wejście znajduje się na poziomie 0: jest możliwość wejścia samodzielnie z niepełnosprawnością ruchową.
- Opis dostosowań (np. pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne).
– Platforma: Brak.
– Pochylnia: Brak.
– Pętla indukcyjna: Brak.
– Toaleta dostosowana: Tak.
– W budynku brak oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych.
- Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
– Parking ogólnodostępny, brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
- Informacja o prawie wstępu z psem asystującym.
– Osoba z psem asystującym może bez przeszkód wejść do budynku administracyjno-szatniowego.
- Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Osoby niesłyszące podczas pobytu w obiekcie nie mają możliwości korzystania z usługi tłumacza języka migowego.
RAPORT O STANIE ZAPEWNIENIA DOSTĘPNOŚCI PODMIOTU PUBLICZNEGO – POBIERZ RAPORT