Obraz dekoracyjny16.Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
Punktualnie o godzinie 10:00– 6 kwietnia- w Dąbrowie Górniczej wystartował 16. Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland. Na starcie zameldowało się 1245 zawodników.

Start biegu

Biegacze wystartowali z ulicy Kościuszki – z centrum miasta- a następnie pobiegli w kierunku malowniczych terenów Dąbrowy Górniczej: Parku Zielona, Pogorii III i IV. Finisz był w Parku Hallera w bliskim sąsiedztwie Hali CENTRUM, gdzie mieściło się Biuro Zawodów i wiele innych atrakcji, przygotowanych z myślą nie tylko o zawodnikach ale także o osobach im towarzyszącym.
Nieocenioną pomocą, dla uczestników w biciu rekordów życiowych służyli pacemakerzy czyli tzw. ,,zajączki’’ z grupy ‘’W Pogoni za Duchem’’.

Na trasie zawodników dopingowało także sześć grup uczniów z dąbrowskich szkół, którzy brali udział w konkursie ,,Mistrza Kibicowania’’.
Podium zdominowali Kenijczycy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Najlepszy czas należał do Hillary Kiptum KIMAIYO, który pokonał trasę w 01:05:04.

Hillary Kiptum KIMAIYO dobiega do Mety

Drugie miejsce zajął jego rodak Laban CHERUIYOT z czasem 01:06:24, a 3 miejsce Ezekiel KIPKORIR (01:09:21). Na miejscu czwartym uplasował się nasz rodak Filip INGLOT z czasem 01:13:05.
Wśród kobiet najszybsza okazała się także Kenijka Philice KIPKERIO, która pokonała trasę półmaratonu w 01: 16:33, co dało jej 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Najszybszą Dąbrowianką okazała się Kaja DELEWSKA z czasem 01:24:41, drugie miejsce należało do Justyny MATIAS z wynikiem 01:32:36, a trzecie miejsce do Izabeli ŻMUDY, która trasę pokonała w 01:36:50.

Najlepsze ,,Dąbrowianki”

W kategorii Najszybszy Dąbrowianin na pierwszym miejscu uplasował się Miłosz CITAK z czasem 01:18:39, drugie miejsce zajął Paweł IWAN z wynikiem 01:19:50, trzecie miejsce na podium należało do Daniela WYPYSIŃSKIEGO z czasem 01:21:22.

Najlepsi ”Dąbrowianie”

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna BREMBO (05:34:40), drugie miejsce zajęła ALCHEMIA BIEGANIA (05:41:03) a trzecie miejsce należało do CAFEMOBIL TEAM (05:42:41)

Zwycięskie Drużyny

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe, nagrody rzeczowe, puchary oraz statuetki. Łączna pula nagród wyniosła ponad 20 tys. złotych.
W 16 edycji Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland wzięło udział 1245 zawodników z takich miast m.in. jak: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Będzin, Kraków, Warszawa, Tarnowskie Góry. Nie zabrakło także międzynarodowego towarzystwa z takich krajów jak: Kenia, Wielka Brytania, Ukraina, Czechy, Niemcy czy Samoa Amerykańska.

Za nieocenioną pomoc i zaangażowanie, raz jeszcze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim naszym Partnerom!!!

Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zorganizować Wydarzenie na najwyższym poziomie, zapewniając uczestnikom doskonałe warunki startu oraz wiele atrakcji podczas trwania 16 edycji Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland!

ArcelorMittal Poland
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.