Znakomite wyniki Zawodników CSiR MOS w pływaniu!

Zawodniczki i zawodnicy CSIR MOS Dąbrowa Górnicza wciąż na medalowej ścieżce! Po lekkoatletach, którzy przed tygodniem brylowali na rozgrywanych na Stadionie Śląskim Mistrzostwach Polski U18, tym razem w głównej roli wystąpiły pływaczki i pływacy, przywożąc z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (15 lat) w Lublinie (13 – 16 lipca) aż 13 medali. Wielkie gratulacje!

Szczególne słowa uznania należą się multimedalistce Natalii Jakubczyk, która indywidualnie zdobyła 4 medale: złoty  na dystansie 200 m stylem grzbietowym, dwa srebrne (100 m st. grzbietowym i 800 m st. dowolnym) oraz brąz (400 m st. dowolnym). Do tych osiągnięć Natalia dołożyła jeszcze srebro i brąz w sztafetach 4×100 m st. zmiennym i 4×200 m stylem dowolnym.

Złoto  zdobył także Hubert Cisoski w wyścigu na dystansie 800 m st. dowolnym. Do najcenniejszego krążka Hubert dołożył jeszcze brąz na 200 m st. dowolnym i brąz w sztefecie 4×100 m st. zmiennym.
Dwa medale indywidualnie wywalczyła także Magdalena Stefańczyk: srebrny na dystansie 400 m st. zmiennym i brązowy na 200 m st. dowolnym. Swoją kolekcję Magda uzupełniła jeszcze o srebro w sztafecie 4×100 m st. zmiennym i brąz w sztafecie 4×200 m st. dowolnym.
Srebrny medal na 200 m stylem zmiennym i brąz w sztafecie 4×100 m st. zmiennym wywalczył Mateusz Pińczak, a brązowy na 1500 m st. dowolnym Zuzanna Łukasik. Zuza była także w srebrnej i brązowej sztafecie 4×100 m st. zmiennym i 4×200 st. dowolnym.
Gratulacje należą się także Julii Staszkiewicz za srebro w sztafecie 4×100 st. zmiennym oraz Mili Szpernałowskiej za brąz w sztafecie 4×200 m st. zmiennym, a także Wojciechowi Słocie i Michałowi Juroffowi za brąz w sztafecie 4×100 m zmiennym. W efekcie z Lublina z medalami wracają wszystkie zawodniczki i zawodnicy naszego klubu, którzy wzięli udział w mistrzostwach.
Gratulacje dla trenera Grzegorza Hofmana.